Сборник студенческих работ. > курсовая работа системы производства и рассредотачивание энергоэлементов

ВСТУП

Газифікація — термохімічний процес переробки твердого палива шляхом приєднання до нього кисню для перетворення твердого палива в газ, що горить і може бути застосований для наступного спалювання (енергетичний і побутовий газ) чи для технологічних цілей (технологічний газ).

В основі газифікації лежить або неповне горіння палива (при недоліку кисню), або повне горіння з наступним реагуванням вуглецю з вуглекислотою чи водяною парою з метою одержання газів, що горять. Найпростіший спосіб газифікації представлений на рисунку 1. Шматки палива надходять зверху через завантажувальний пристрій; знизу через зазори в чавунних колосникових ґратах подаються повітря і водяна пара. У нижній частині шару II, що розташована над зоною золи і шлаку І, відбувається неповне горіння палива при недоліку кисню. Тому що в цій зоні витрачається майже весь O2, її називають кисневою. Зона золи і шлаку І, що примикає безпосередньо до колосникових ґрат, відіграє роль засипки, що вирівнює розподіл дуття і захищає колосники від перегріву. Продукти неповного горіння вуглецю, що містять у більшій кількості СО2 і в меншій CO надходять до зони відновлення III. Здесь вуглекислота і водяна пара вступають у реакцію з вуглецем коксу, розпеченого за рахунок тепла, що виділилося в кисневій зоні. У итогі реакцій СО2 і Н2О з вуглецем палива утворяться CO і H2, до яких домішується азот повітря і нерозкладена частина CO2. Суміш газів, що утворилася, йде вгору через шар палива і нагріває його своїм теплом. Нагріте без доступу кисню при температурі 500-600°С, паливо перетерплює складні видозміни своєї внутрішньої структури, що називаються сухою перегонкою чи напівкоксуванням. При цьому відбувається виділення летких газів, які приєднуються до сгустку газів, що йде з зони відновлення. За рахунок тепла, що залишилося, у верхній частині шару паливо підсушується і до газів приєднуються водяні пари в зоні сушіння V. Генераторний газ, що утворився, відводиться через газовідводний патрубок. Непальні залишки у виді шлаку віддаляються з колосникових ґрат у ванну з водяним затвором.

Розподіл простору газогенератора на зони є чисто умовним, тому що процеси в ньому йдуть паралельно і можуть накладатися один на 1-го.

У залежності від складу дуття генераторні гази поділяють на 4 групи: повітряний, водяний, змішаний, парокисневий.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.


gazogenerator.com