Котли по типам теплообмінника

За типом матеріалу теплообмінника котли бувають:

  • Зі сталевим теплообмінником. Котли цього типу бувають газовими підлоговими, парапетними, настінними, твердопаливними, рідкопаливними, електричними та котлами під пальник. Сталеві котли – найтехнологічніше прості. Багато в чому завдяки цьому вони набули найбільшого поширення на ринку. До переваг сталевих котлів можна віднести відносну легкість, невисоку ціну та хорошу пластичність матеріалу. Останнє має велике значення, тому що в процесі експлуатації теплообмінник періодично піддається прямому впливу полум’я пальника, внаслідок чого в ньому виникають теплові напруги, здатні призвести до утворення мікротріщин. До недоліків відносять схильність до корозії і менший термін служби щодо чавунних котлів.
  • З чавунним теплообмінником. Чавунні котли довговічні, не бояться корозії, міцніші, проте нерівномірне нагрівання може призвести до утворення мікротріщин і буде потреба в ремонті котла. Також тріщини можуть виникнути ще до встановлення котла – під час транспортування котла від заводу до споживача. Слід зазначити, що чавунні дуже чутливі до помилкового проектування та неправильної експлуатації. Серйозний мінус чавунних казанів – висока вартість. Чавунний теплообмінник знаходить застосування в газових, твердопаливних, рідкопаливних котлах та котлах під пальник.
  • З мідним теплообмінником. Мідь застосовується для виготовлення переважної більшості настінних котлів за рахунок своєї легкості, компактності, стійкості до корозії, невеликої ваги та об’єму. До недоліків мідних теплообмінників прийнято відносити низьку надійність. Газові котли на ринок поставляються тільки американською компанією Laars.
  • З теплообмінником з нержавіючої сталі Котли даного типу відносяться в основному до конденсаційної техніки, яка почала продаватися на ринку порівняно недавно, хоча в Європі нею опалюють свої будинки мільйони користувачів. Ці установки використовують не тільки тепло газів, що йдуть і тепло конденсації водяної пари Саме з цієї причини нержавіюча сталь з її підвищеними антикорозійними властивостями застосовується як матеріал теплообмінника ККД при спалюванні природного гада досягає 107-109%.
  • З теплообмінником із сплавів алюмінію, кремнію та ін. металів. Продажі цієї техніки носять штучний характер

По виду камери згоряння котли поділяються на:

  • Котли з відкритою камерою згоряння Вони комплектуються атмосферними газовими пальниками Перевага таких котлів невисока вартість пов’язана з простотою конструкції теплообмінника та пальника Серйозним недоліком можна вважати високі вимоги щодо контролю за наявністю тяги.
  • Котли із закритою камерою згоряння Вони зазвичай складніші конструктивно забір повітря з вулиці та примусовий виведення продуктів згоряння що дозволяє працювати з вищим ККД Застосування закритих камер згоряння дозволило значно підняти потужність настінних газових котлів без шкоди їх компактності.
Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.


gazogenerator.com